Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

Aktualności / 3 MEDALE W SPALE

W dniu 5 marca 2015 r. w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się VII Halowe Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce.

Nasze gimnazjum reprezentowała 10 osobowa grupa pod opieką p. J. Cichańskiej. Kibicowali im m.in. Wójt Gminy Sławno p. Tadeusz Wojciechowski i Dyrektor naszej szkoły p. Elżbieta Białecka.

Troje z naszych zawodników stanęło na podium. Pierwszy medal w czasie tegorocznych mistrzostw zdobyła Anna Grabowska w pchnięciu kulą wywalczając II miejsce. Również w pchnięciu kulą srebrnym medalistą został Mikołaj Świątek, który do przedostatniej próby prowadził w tej konkurencji. Trzeci medal tym razem brązowy wywalczył w skoku w dal Adrian Jachimowski z różnicą 2 cm do II miejsca. Serdecznie im gratulujemy!

Pozostali nasi reprezentanci walczyli o miejsca medalowe w miarę swoich możliwości. Najbliżej był Oskar Melka, który zdobył IV miejsce w pchnięciu kulą, ale należy zaznaczyć, że to dopiero jego pierwszy start w tej dyscyplinie sportu. Życzymy mu medalu za rok!