Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

Aktualności / HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta zapisane w sercach dzieci. Pamiętają
o nich, nie patrząc na kartki kalendarza. Dziadkowie są dla swoich wnuków autorytetami. Kochają bezwarunkowo, wspierają, ocierają łzy, pomagają w odrabianiu lekcji, przytulają. Przecież u babci : „jest słodko, świat pachnie szarlotką”, a dziadek : „ jest na medal, nigdy nie zawiedzie. Jest zawsze, w chwilach radosnych i w biedzie”.

W minioną sobotę w naszej szkole odbyła się uroczystość dla naszych kochanych babć i dziadków. Najmłodsi przygotowywali się do niej bardzo starannie. Z przejęciem oczekiwali na swoich gości, aby umilić im czas przygotowanymi tańcami, wierszami, piosenkami i humorystycznymi scenkami. Całości dopełniła piękna dekoracja. To niezwykłe spotkanie rozpoczęła pani dyrektor szkoły Elżbieta Białecka, która w kilku ciepłych, wzruszających słowach powitała gości, podkreśliła ich ważną rolę
w wychowaniu i kształtowaniu charakteru i postaw najmłodszych, a następnie zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania programu przygotowanego przez przedszkolaków i  uczniów klas pierwszej, drugiej i trzeciej pod kierunkiem nauczycielek: B. Szmitka, D. Kurzyk, A. Natorskiej-Kupis i M. Woźniak.

Wnukowie wręczyli swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i laurki.Wzruszenie na twarzach dziadków i ukradkiem ocierane łzy były największą nagrodą dla naszych małych artystów.

Na zakończenie był przygotowany słodki poczęstunek dla babć i dziadków przez rodziców uczniów.

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj