Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

AktualnościUKS "KAZIUK" / II MIEJSCE DLA UKS KAZIUK W ROAD SHOW W POZNANIU

UKS Kaziuk przy Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach od ponad roku realizuje program Kluby Sportowe Orange. Przystępując do projektu Klub otrzymał pakiet startowy w postaci sprzętu sportowego, strojów sportowych, tabletu i darmowego dostępu do Internetu. Zadaniem naszych klubowiczów jest podejmowanie wyzwań udostępnianych na platformie internetowej. Są to różnorodne zadania, głównie sportowe, ale także te o charakterze integracyjnym i artystycznym, których celem jest rywalizacja pomiędzy klubami z całej Polski udokumentowana materiałami filmowymi.

Jednym z ostatnich wyzwań, a zarazem sprawdzianem umiejętności sportowej zawodników był udział w kwalifikacjach do Pucharu Orange, polegający na różnorodnych ćwiczeniach ruchowych na czas za które, komisja KSO, której przedstawiciele przyjechali do Szadkowic z siedziby w Poznaniu, przydzielała punkty, oceniając poziom zawodników. Należy nadmienić, że zajęliśmy wysokie 12-te miejsce, wśród 100 klubów z Polski.

Kolejny raz młodzi sportowcy z naszego Klubu mogli zweryfikować swoje umiejętności podczas bezpośredniej rywalizacji, uczestnicząc w Road Show 28. kwietnia w Poznaniu.

W poznańskiej hali POSiR reprezentowaliśmy jeden z 12 Klubów Sportowych Orange, których zawodnicy rywalizowali w specjalnie stworzonych konkurencjach. Nie było łatwo! W dwuetapowych rozgrywkach młodzi sportowcy wykonywali ćwiczenia łączące 5 wiodących dyscyplin programu (siatkówka, koszykówka, piłka nożna, ręczna i lekkoatletyka).

Ogromna determinacja, zaangażowanie, chęci oraz piękna, sportowa rywalizacja zawodników UKS Kaziuk sprawiła, że zdobyli bardzo wysokie –  II miejsce.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Krajewska, Sandra Jakóbik, Agata Mielcarz, Klaudia Melka, Natalia Sygut, Szymon Pawlik, Bartłomiej Wiatrowski, Igor Roman,  Bartłomiej Piasecki, Kacper Franas, Jakub Janecki, Michał Sapieja, Jakub Benesiewicz.

Wszystkich zawodników w stolicy Wielkopolski motywowali i dopingowali ambasadorzy programu – gwiazdy polskiego sportu: Jerzy Dudek – piłkarz, Artur Siódmiak – szczypiornista, Tomasz Jankowski – koszykarz i Marcin Urbaś – lekkoatleta. To było niesamowite przeżycie móc spotkać się, zrobić zdjęcie, otrzymać autograf, nawet podjąć rywalizację, a na koniec otrzymać puchar i medal z rąk takich znakomitych sportowców.

Przerwy między zmaganiami wypełniły pokazy trickboardzistów oraz warsztaty cieszące się dużym powodzeniem.

Warto zaznaczyć, że udział projekcie jest rozwijającym –  nie tylko sportowo –  doświadczeniem, gdyż uczy zawodników podstawowych zasad fair play, pokory, systematyczności i dobrej organizacji, od których w dużej mierze zależy sukces.

Program Kluby Sportowe Orange w UKS „Kaziuk” realizowany jest pod nadzorem p. Justyny Cichańskiej i Małgorzaty Woźniak.

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj