Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

Aktualności / Jasełka i wigilia szkolna

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.21 grudnia w naszej szkole zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Na początku głos zabrała Dyrektor szkoły Elżbieta Białecka, która złożyła wszystkim zebranym świąteczne i noworoczne życzenia. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas V-VIII , którzy wraz z chórem przedszkolaków przedstawili jasełka, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Gdy artystyczna część dobiegła końca, życzenia zebranym złożyła emerytowana nauczycielka naszej szkoły pani Janina Bogdańska oraz Skarbnik Rady Rodziców pani Monika Pasik.

date_range  perm_contact_calendar Dorota Kurzyk
Zaloguj