Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

AktualnościProjekty ekologiczne / Lekcja ekologii w Przedborskim Parku Krajobrazowym

W dniu 31.03.2016 r. grupa 42 uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji programu edukacji ekologicznej Jak dbamy o środowisko współfinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Przedborza, poznanie historii miasta, najważniejszych zabytków: ratusza, rynku z charakterystyczną studnią , kościoła św. Aleksego oraz rzeki Pilicy. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej.

Następnie młodzi podróżnicy udali się do Przedborskiego Parku Krajobrazowego gdzie zwiedzili trzy  rezerwaty: Bukowa Góra , Murawy Dobromierskie i Piskorzeniec.

Kolejnym punktem programu było wejście uczniów na najwyższe naturalne wzniesienie województwa łódzkiego Fajną Rybę (347 m.n.p.m), z którego podziwiali okolicę.

Na koniec uczestnicy wycieczki udali się do Starej Wsi gdzie młodzież zwiedziła Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”. Ośrodek położony w otoczeniu Przedborskiego Parku Krajobrazowego zaprojektowany został zgodnie z kanonem architektury japońskiej. Odwiedzili jeden z 16 domów mieszkalnych oraz sale treningowe wyposażone w najwyższej  jakości specjalistyczną podłogę sportową i zaplecze sanitarne.

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj