Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

AktualnościUKS "KAZIUK" / Mityng w Szadkowicach

W niedzielę 10. września na kompleksie boisk sportowych „Orlik” w Szadkowicach odbył się „Mityng Sportowo-Rekreacyjny w Gminie Sławno” zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Kaziuk” w ramach realizacji „Gminnego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2017” pod nazwą „Aktywnie i Rodzinnie w Gminie Sławno”.

Licznie zgromadzonych uczestników, kibiców, przedstawicieli władz gminy oraz dyrektorów szkół przywitała dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach – p. Elżbieta Białecka. W swoim przemówieniu ukazała wartości jakie niesie ze sobą uprawianie sportu, nawet tego w wersji rekreacyjnej.

Po krótkim przypomnieniu regulaminu i ustaleniu systemu rozgrywek zostały zawody w piłkę nożną w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych, młodzież rocznik 2002-2004, zaś dzieci do lat 6 rywalizowały ze sobą w konkurencjach z piłkami.

W najmłodszej grupie wiekowej I miejsce zajęła Helena Klimek, II – Fabian Jakóbczyk, III – Amelia Kawecka.

Wyniki kolejnej kategorii wiekowej klas I-III przedstawiają się następująco:

I miejsce –  drużyna w składzie: Michał Pasik, Patryk Gwiazda, Hubert Kłys,

II miejsce: Jan Dębowski, Stanisław Dębowski, Michał Kucharski,

III miejsce: Anna Kawecka, Weronika Kłys, Weronika Mazur.

Zmagania na boisku w kategorii klas IV-VI na I miejscu zakończyła drużyna z Zachorzowa w składzie: Rafał Kania, Kacper Marcinkiewicz, Łukasz Kapczyński, Piotr Czerczak, Tobiasz Krzysztofik, Paweł Gąsieniec, Michał Adrian.

II miejsce – Celestynów

III miejsce – Sławno United.

W kategorii młodzież rocznik 2002-2004 zwyciężyła drużyna: IIIa i Tomek w składzie: Filip Kobalczyk, Kacper Lenart, Jakub Benesiewicz, Mateusz Składowski, Szymon Rzepka, Tomasz Białas.

II miejsce – Gawroniasty Team,

III miejsce – Noob Team.

Dla zwycięzców ufundowano puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy otrzymali wodę mineralną i soki.  Imprezę przygotowały i nadzorowały  Justyna Cichańska, Małgorzata Woźniak i Marzanna Kawecka.

Była to kolejna propozycja aktywnego spędzenia czasu dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Sławno, z której adresaci skorzystali bardzo chętnie, bowiem łączna liczba zawodników mityngu to 97 osób. Należy zaznaczyć, że kibiców było równie dużo co zawodników. Organizatorzy zapraszają do śledzenia zapowiedzi następnych imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców Gminy Sławno.

Opracowała Justyna Cichańska

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj