Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

Aktualności / Oferta edukacyjna mediów publicznych

Oferta Telewizji Polskiej:

  • Oferta dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej:
  • pasmo edukacyjne „Wesoła Nauka” emitowane każdego dnia, od poniedziałku do piątku, na antenie TVP2 o godz. 11:40-12:30. Program jest skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli. W programie trwającym ok. 30 minut dzieci zobaczą zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy, propozycje zajęć sportowych, prac twórczych oraz zajęć muzycznych;
  • program „Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Proponuje dzieciom naukę przez zabawę. Program obejmuje elementy matematyki, języka polskiego, przyrody, języków obcych oraz zajęcia ruchowe. Omawiane zagadnienia oparte są na postawie programowej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Emisja programu o godz. 7:05-8:00 na kanale TVP 2 od poniedziałku do piątku.
  • „Domowe przedszkole” TVP ABC, to oferta dla najmłodszych dzieci
    i ich rodziców; którą również można znaleźć na tvp.pl.

Oferta dla uczniów szkoły podstawowej:

Projekt TVP i Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Szkoła z TVP”jest skierowany do uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Lekcje obejmują zagadnienia wynikające z podstawy programowej obowiązującej w szkołach podstawowych.

Lekcje dla poszczególnych klas szkoły podstawowej są emitowane od poniedziałku do piątku. Można je oglądać na czterech kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia w dwóch blokach programowych: porannym – rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30.

Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje są dostępne na  vod.tvp.pl  w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej.

DRODZY UCZNIOWIE!

Zachęcamy Was  do udziału  w projekcie „Szkoła z TVP”.  Lekcje są emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. „Szkoła z TVP” jest dostępna na czterech kanałach: TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP3. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Lekcje realizowane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową i wytycznymi MEN. Zajęcia mają angażować wszystkich uczniów, tych najmłodszych oraz tych, którzy przygotowują się do egzaminu ośmioklasisty. Dzięki „Szkole z TVP” czas spędzony w domu będzie dla uczniów twórczy i inspirujący.
„Szkoła z TVP” dostępna będzie w kanałach TVP od poniedziałku do piątku, w dwóch blokach programowych: porannym – rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach, dedykowanych każdej klasie oraz na stronie szkolaztvp.

DRODZY UCZNIOWIE!

Zwracam się do was z prośbą, abyście czas zdalnego nauczania wykorzystali pożytecznie. Pracujcie systematycznie według propozycji nauczycieli, którzy przygotowali dla was materiały edukacyjne. Praca wasza będzie oceniona.
Zachowujcie się odpowiedzialnie, przerwy w zajęciach nie traktujcie jako czasu wolnego od nauki. Jest to sytuacja wyjątkowa! Obowiązuje was izolacja polegająca na przebywaniu w domu i nie przemieszczaniu się bez uzasadnionych powodów. Bądźcie odpowiedzialni!
Zadbajcie o zdrowie własne i najbliższych.

Życzę Wam zdrowia i spokoju ducha!

Elżbieta Białecka

Dyrektor szkoły

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj