Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

Aktualności / SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

2 czerwca 2023 r. nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka pani Zuzanna Ślęzak- mama Helenki. Pani Zuzia w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dzieciom, na czym polega praca pielęgniarki, jak jest trudna i odpowiedzialna. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska specjalistycznych urządzeń, m.in. stetoskopu; posłuchania bicia własnego serca; samodzielnego zakładania opatrunków, zobaczyły jak wykonuje się wkłucie dożylne. Ważnym punktem spotkania było również uświadomienie naszym przedszkolakom, że wizyty u lekarza lub u pielęgniarki nie należy się bać. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że ta ciekawa lekcja załagodzi dziecięcy lęk towarzyszący wizycie w przychodni czy szpitalu.

Pani Zuzi oraz wszystkim pielęgniarkom przekazujemy wyrazy uznania, wdzięczność oraz szacunek za pełną poświęcenia i zaangażowania pracę.

date_range  perm_contact_calendar Dorota Kurzyk
Zaloguj