Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

Aktualności / Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

W piątek 28 kwietnia 2023 roku w  naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występ uczniów klasy 6 i 7 przypomniał osiągnięcia Polaków w osiemnastym wieku, wzmocnił poczucie przynależności narodowej i pobudził uczucia patriotyczne.

Apel rozpoczął się od przywitania przez panią dyrektor Elżbietę Białecką. Potem nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: Barbary Węglińskiej i Ewy Lenart przygotowali uroczystość, która przeniosła wszystkich w minione wieki i ukazała znaczenie konstytucji we współczesnej Polsce. Słowem i pieśnią młodzież  przybliżyła wydarzenia związane z uchwaleniem tej Ustawy Rządowej. Uczniowie zaśpiewali piękne patriotyczne pieśni. m.in. „Mazurek Trzeciego Maja”, „Polonez Trzeciego Maja”, „Jak długo na Wawelu…”. Uroczystość została przyjęta z dużym zainteresowaniem ze strony szkolnej młodzieży, która nagrodziła występ brawami.

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj