Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

AktualnościUKS "KAZIUK" / Trening Orange

Kluby Sportowe Orange zachęcają do sportu!
Jak zmotywować rodzica do uprawiania sportu, dowiedziała się młodzież z naszej szkoły.
 Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange, bardzo chcą włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. 23 maja w Szadkowicach, podczas spotkania z Trenerami Orange, zobaczyli jakie ćwiczenia sprawdzają się we wspólnych aktywnościach  z rodzicami.
Na Kompleksie Boisk „Orlik” przy Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach odbyły się  zajęcia w towarzystwie Trenerów Orange. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycję i odnaleźć wspólną sportową pasję.
Zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy. W treningu wzięli udział zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „KAZIUK” wraz z trenerkami Małgorzatą Woźniak i Justyną Cichańską, która tak podsumowała to wydarzenie – Rodzice i dzieci powinni spędzać jak najwięcej czasu razem. Dlatego sport to doskonałe rozwiązanie dla rodzin, daje szansę na wspólne aktywności. Ten trening pokazał nam sporo, naprawdę łatwych ćwiczeń, od których można zacząć wspólnie aktywnie przebywać razem. To ważne, wystarczy odrobina motywacji po stronie rodzica, by zbudować silną więź z dzieckiem. Będziemy zachęcać rodziców, by próbowali tego jak najczęściej!
Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami. – Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.
Trening z rodzicami w Szadkowicach był jednym z pięćdziesięciu, które przeprowadzane są w tym roku w ramach najnowszej edycji Klubów Sportowych Orange. 100 klubów z całej Polski, w tym UKS „Kaziuk”, biorących udział w programie ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.
* * *
Dodatkowe informacje o Klubach Sportowych Orange
Kluby Sportowe Orange to program, w ramach którego przekazano specjalistyczny sprzęt sportowy 100 klubom zrzeszającym młodych zawodników pochodzących głównie z małych miejscowości oraz terenów wiejskich. Obecnie Orange regularnie wspiera kluby merytorycznie i dba o ich dalszy rozwój. Kluby Sportowe Orange umacniają i poszerzają zamiłowanie do sportu w pięciu dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, piłce ręcznej i lekkoatletyce. Pomoc merytoryczną programu zapewniają ambasadorzy oraz ikony polskiego sportu: Milena Radecka, Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Tomasz Jankowski oraz Marcin Urbaś.
Więcej informacji o programie Kluby Sportowe Orange
klubysportoweorange.pl 
Opracowała Justyna Cichańska

 

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj