Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

Projekt edukacyjny / Dzisiaj Orlik, jutro Euro. Futbol w Kazimierzu.

Taki tytuł nosił projekt edukacyjny uczennic z klasy II b pod opieką p. Justyny Cichańskiej.

25 maja 2012 na boisku „Orlik” w Szadkowicach odbyły się zawody w piłkę nożną szkół podstawowych z terenu gminy Sławno. W czasie rozgrywek rozstrzygnięte zostały 3 konkursy: „Quiz” na temat Euro 2012, konkurs plastyczny „Maskotka na Euro 2012” oraz konkurs na najlepszego bramkarza i bramkarkę oraz króla i królową strzelców. Konkursy zostały zorganizowane w ramach projektu uczennic klasy IIb Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach:

Paulina Pawlak, Milena Franas, Milena Wróblewska, Natalia Krawczyk,

Patrycja Kołodziejczyk, Magdalena Składowska, Adrianna Więcaszek

W „Quizie” na temat Euro 2012 wygrała Szkoła Podstawowa z Kunic, natomiast w konkursie na „Maskotkę Euro 2012” zwyciężył Wiktor Myśliwiec z Celestynowa, drugie miejsce zajęła Martyna Szymor z Kamienia, a trzecie Patrycja Poddębniak również z Kamienia. Rozstrzygnięty został, także konkurs na najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza. W kategorii dziewcząt królową strzelczyń okazała się Natalia Franas,  a bramkarką Kinga Rzeźnik. W kategorii chłopców  królem strzelców został Maksymilian Tatar, a najlepszym bramkarzem Marcin Wilk. Zwycięscy zostali obdarowani pucharami, statuetkami, medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Na boisku panowała atmosfera sportowej rywalizacji i świetnej zabawy.

Impreza ta była doskonałą promocją naszej szkoły wśród uczniów podstawówek naszej gminy. Dla wykonawczyń projektu była to okazja do sprawdzenia się w roli organizatorów, ale też okazja nabycia umiejętności współpracy w zespole zadaniowym, wywiązywania się z zobowiązań.

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj