Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

Projekt edukacyjny / Halloween

Halloween 2011. „Spotkanie z Duchami”

Okres przed Świętem Zmarłych to czas refleksji, zadumy, ale również zabawy jak to nakazuje Halloween, który był inspiracją dla grupy uczennic Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach do stworzenia projektu edukacyjnego nawiązującego do celtyckiego zwyczaju.

Ciekawe zaproszenie w formie plakatu intrygowało całą społeczność szkolną, która zgromadziła się 27.10.2011 r. na przedstawieniu sztuki teatralnej „Spotkanie z Duchami”. Sztuka opowiadała historię dwóch wiedźm, które przepuszczają w zaświaty błąkające się duchy, mające spełnić jeden warunek – zrezygnować ze swych nałogów. Duchy alkoholika, aktorki, nauczycielki, tancerek, dziecka mogą przejść na drugą stronę, ale niestety żadnemu     z nich się to nie udaje, dlatego czarownice rezygnują ze swojego fachu i wyjeżdżają
w poszukiwaniu pracy do Irlandii, ale przez przypadek przechodzą do zaświatów.

Gimnazjalistki same napisały scenariusz, który okazał się niezwykle innowacyjnym pomysłem. Same też wyreżyserowały to przedstawienie oraz doskonale sprawdziły się w roli aktorek. Wszystkich widzów urzekła scenografia, zarówno dekoracja jak też kostiumy
i rekwizyty. Udało im się stworzyć odpowiedni nastrój w sali – mroczność rozjaśniały bowiem tylko świecące dynie. Całość przedstawienia to historia z doskonałym komizmem, czego dowodem była rozbawiona publiczność i burzliwe owacje.

Po obejrzeniu sztuki publiczność brała udział w konkursach z nagrodami, a potem wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka – dyskoteka halloweenowa.

Realizatorkami projektu był siedmioosobowy zespół uczennic w składzie: Julia Bartyzel, Agata Biskup, Aleksandra Kostrzewa, Ewelina Pawlik, Beata Sapieja, Karolina Sójka, Paulina Węglińska. Nad pracą zespołu czuwała Justyna Cichańska, która jest opiekunką Koła Teatralnego działającego od początku roku w naszym gimnazjum.

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj