Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

Projekty ekologiczne / EKOLOGIA NA CO DZIEŃ

W dniu 10.06.2016r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie akcji i konkursów ekologicznych realizowanych od stycznia w ramach programu Ekologia, na co dzień, – czyli jak dbamy o środowisko. Koordynatorami wszystkich działań ekologicznych, w których uczestniczyli uczniowie,  były  nauczycielki  biologii  – Marzanna Kawecka i Marianna Krakowiak. Nagrody rzeczowe zakupione zostały ze środków WFOŚ
i GW w Łodzi  a ich wręczenia dokonała  pani dyrektor Elżbieta Białecka.
W konkursie Segreguj odpady. Kalendarz ekologiczno-edukacyjny 2016 r. laureatami zostali:
 I miejsce Wiktor Rybiński, II miejsce Kamil Puchała, II miejsce Dominika Dorożko.
Konkurs Sztuka ze śmieci cieszył się największym zainteresowaniem uczniów. W dwóch kategoriach prace płaskie
i przestrzenne wzięło udział 75  gimnazjalistów. Zwycięzcami pierwszej kategorii zostali: Natalia Bogatek I miejsce, Dominika Kopacz II miejsce i Kacper Franas III miejsce. W drugiej kategorii nagrodzono Małgorzatę Podwysocką I miejsce, Zuzannę Siniarską II miejsce i Aleksandrę Kszczot III miejsce. Przyznano również dwa wyróżnienia dla Sandry Rutowicz i Natalii Malej.
Konkurs fotograficzny Szukamy wiosny również przeprowadzony został w dwóch kategoriach. W pierwszej  Rośliny nagrodzono  Dominikę Kopacz I miejsce, Mateusza Składowskiego II miejsce i Martynę Gradek III miejsce, w kategorii Zwierzęta nagrodzono Klaudię Kobalczyk I miejsce, Darię Kupis II miejsce, Małgorzatę Podwysocką III miejsce.
W konkursie  na plakat ekologiczny w języku angielskim zwyciężyły: Alicja Kucharska I miejsce, Weronika Konewka II miejsce, Dominika Kopacz III miejsce. Wyróżnienie otrzymali: Szymon Krakowiak i Sandra Rutowicz.
Rozstrzygnięto również konkurs wiedzy ekologicznej. Był to konkurs II etapowy. Najlepsi okazali się Angelika Konewka, Patrycja Poddębniak i Dominika Dorożko. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opracowała Marzanna Kawecka
date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj