Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

UKS "KAZIUK" / BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – SŁAWNO 2021

10  listopada w Sławnie po raz pierwszy odbył się Bieg Niepodległości jako sportowa forma obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęło się na centralnym placu w Sławnie, gdzie przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego wszystkich zgromadzonych przywitał Wójt Gminy Sławno p. Tadeusz Wojciechowski, odśpiewano hymn państwowy, wciągnięto na maszt flagę biało-czerwoną. Następnie przemaszerowano na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury, skąd na starcie stanęło 113 młodych miłośników biegania, ubranych w symboliczne białe i czerwone koszulki. Trasa przebiegała wokół niezwykle malowniczego miejsca sprzyjającego uprawianiu sportu, jakim jest Skatepark w Sławnie.

Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Lenarcik, II – Oliwia Franczak, III – Natalia Dolecińska. Z kolei w gronie chłopców na najwyższym podium stanął Szymon Pasik, zaraz za nim Bartłomiej Witkowski, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Adam Sapieja. Za zajęcie czołowych miejsc zawodnikom wręczono puchary i nagrody. Dekoracji dokonali: Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, zastępca Wójta Gminy Sławno Beata Szlęzak, Skarbnik i Sekretarz Gminy Mirosława Śmigiel i Andrzej Mazur oraz Radni. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali okolicznościowe medale oraz soki i batony.

 Po biegu zarówno zawodnicy jak i kibice mogli poczęstować się kiełbaskami z grilla i ogrzać się przy ognisku.

Całe wydarzenie wykonane zostało przez UKS „Kaziuk” w Szadkowicach w ramach realizacji zadania publicznego: „Organizowanie przedsięwzięć sportowych i sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców gminy. Organizacja współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.”pod nazwą „Rodzina – sport – zdrowie” pod kierunkiem p. Małgorzaty Woźniak, p. Justyny Cichańskiej, p. Marzanny Kaweckiej i p. dyrektor Elżbiety Białeckiej.

Otrzymana przez Klub gminna dotacja na realizację zadania pozwoliła uatrakcyjnić sportowo to ważne dla każdego patrioty święto.

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj