Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Szadkowicach

AktualnościUKS "KAZIUK" / BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – SŁAWNO 2022

Po raz drugi 10  listopada w Sławnie odbył się Bieg Niepodległości, w czasie którego młodzi sportowcy mogli wyrazić swój patriotyzm.

Wydarzenie to rozpoczęło obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Sławno. Uczestnicy zebrali się przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wszystkich zgromadzonych przywitał Wójt Gminy Sławno  Tadeusz Wojciechowski, dokonując uroczystego otwarcia. Następnie odśpiewano hymn państwowy, wciągnięto na maszt flagę biało-czerwoną. Po czym władze gminy, dyrektorzy, nauczyciele, młodzież szkolna przemaszerowali na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury, skąd na starcie stanęło 115 młodych miłośników biegania, ubranych w symboliczne białe i czerwone koszulki. Trasa przebiegała wokół niezwykle malowniczego miejsca sprzyjającego uprawianiu sportu, jakim jest Skatepark w Sławnie.

Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Maria Melka ze Szkoły Podstawowej w Prymusowej Woli, II – Judyta Kopacz , III – Jagoda Kopacz z SP w Szadkowicach. Z kolei w gronie chłopców na najwyższym podium stanął Kacper Trzciński ze Szkoły Podstawowej w Kunicach, zaraz za nim Jakub Będkowski z SP w Szadkowicach, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Krystian Karwat ze SP w Sławnie. Za zajęcie czołowych miejsc zawodnikom wręczono puchary. Dekoracji dokonali: Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, zastępca Wójta Gminy Sławno Beata Szlęzak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach Elżbieta Białecka. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali okolicznościowe medale oraz soki i batony.

 Po biegu zarówno zawodnicy jak i kibice mogli poczęstować się kiełbaskami z grilla i ogrzać się gorącą herbatą.

Całe przedsięwzięcie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu w postaci gminnej dotacji otrzymanej przez Uczniowski Klub Sportowy „Kaziuk” w Szadkowicach w ramach realizacji zadania publicznego: „Organizowanie przedsięwzięć sportowych i sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców gminy. Organizacja współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.” pod nazwą „Rodzina – sport – zdrowie” pod kierunkiem Małgorzaty Woźniak,  Justyny Cichańskiej,  Marzanny Kaweckiej i  dyrektor Elżbiety Białeckiej.

date_range  perm_contact_calendar Ewa Lenart
Zaloguj